Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. O krevetkách
Úvod do světa krevetek

Když si koupíte krevetky, přinesete si je domů pravděpodobně v pytlíku, nebo malé krabičce s trochou mechu uvnitř. Při příchodu domů vložte váš přepravní box (krabičku nebo pytlík) do akvárka a nechtě ho plavat na hladině. Je důležité si všimnout, zda není světlo příliš blízko přepravnímu boxu, nebo so ho dokonce nedotýká. To by mohlo způsobit poměrně rychlé přehřátí vašich nových krevet. V tomto stavu nechte box plavat alespoň 25minut. Následně začneme s tzv. aklimatizací. Do přepravního boxu budeme po dobu asi 5ti minut přilévat po opravdu malém množství vodu z vašeho, již zaběhnutého akvária, až dodáme přibližně 20% původního množství vody. Následně necháme vodu v akvárku dalších 10-15minut stát. Je důležité vodu přilívat opravdu velmi pomalu, rozdílné hodnoty vody mohou krevetkám způsobit smrt.
Následně můžete vaše krevetky přendat do připravené nádrže. Nedoporučuje se ale vodu, ve které byly krevetky přineseny do akvárka vylít. Postačí vám jemná síťka a krevetky můžete odlovit a do nádrže přendat. Nepřenesete si tak možnou nákazu z přinesené vody.

Crystal Red Shrimp (CRS) nebo Black Diamond Shrimp (BDS), není tak těžké chovat a rozmnožovat, pokud jim vytvoříme vhodné prostředí a stabilní podmínky v nádrži, je to vlastně velmi snadné a vašim krevetkám se bude dařit.

Krevetky dávají přednost svému přirozenému prostředí, což je měkká, kyselá voda, pH 6-7, GH přibližně 5 a KH 1-2.
V akváriu by se neměl nacházet amoniak, příliš dusičnanů, nebo mědi, jelikož na tyto látky jsou krevetky velmi citlivé.

Crystal Red Shrimp může žít v teplotách 22-28 stupňů Celsia, přičemž dokáží krátkodobě snášet i nižší teploty okolo 20 stupňů. Pro syté zbarvení a vitalitu se doporučuje teplota okolo 24-26 stupňů.


Pokud to bude jen trochu možné, snažte se vyvarovat používáním hnojiv v nádrži s krevetkami. Ty jsou, jak již bylo zmíněno, velmi náchylné na změny a některé látky, jako je např. měď. Ta je ale obsažena ve většině hnojiv pro dobrý růst rostlin. To je důvod, proč by v krevetárku měly být spíše méně náročné rostliny. Do krevetárka se skvěle hodí jakékoli druhy mechů. Ten dokáže růst a prosperovat i při menším světle a mají nízké nároky na údržbu.

 

Krevety jsou stále hladoví a budou vás doslova prosit u skla, ať jim hodíte kousek něčeho dobrého.
Nejčastějším problémem chovatelů krevetek je právě překrmování, což způsobuje mnoho nežádoucích účinků. Jedním z nich je kvalita vody, krmení, které krevetky nesežerou, se rozvíří a zapadají do substrátu, kde se kazí. To ale přitahuje mnoho škůdců, jako jsou např. velmi nepříjemné Plošťěnky a další mikro hmyz.
Nekrmte proto vaše krevetky zbytečně. Jak jsme již psali, 2x denně v malých dávkách opravdu stačí. V závislosti na množství mechu v nádrži mají i množství potravy. Krevetky tak vydrží bez problému i 2 dny bez krmení, jen díky biofilmu a řasy v akváriu.

Jen prolomit Mosura speciální jídlo na malé kousky krmit. V závislosti na tom, kolik máte krevety, udělat hrubý měřidlo a podle toho krmit. Krmení méně je lepší než krmení víc! Snažte se vyhnout přidávání jakékoliv jiné potraviny nebo potravinářské výrobky, které jsou nejisté k vám, a které by mohly zanést do vody.

Crystal Red Shrimp se dožívají přibližně 2 let a dosahují průměrné velikosti asi 2cm. Krevetky dosahují dospělosti za 2 měsíce a asi jedné poloviny dospělé velikosti dosahují za 5 měsíců. Zdravé krevetky budou pravidelně svlékat, což znamená jejich dobrý růst. Tzv. svlečky nemusíte z akvária odstraňovat, pro krevetky znamenají důležité živiny a jsou dobrým zdrojem vápníku, který krevetky k bezproblémovému růstu a svlékání potřebují.

Krevetky bezprostředně po svlečení jsou extrémně zranitelné, protože jejich čerstvá skořápka není dostatečně pevná, aby odolávala škůdcům, Proto okamžitě po svlečení hledají úkryt, kterých by mělo být v krevetárku dostatek. Ukryty přestavují nejrůznější dekorace, kořeny, ale hlavně mechy.

Je důležité udržovat krevetárko v dobré kondici, měli byste proto měnit vodu a to asi 1/3 vody týdně

Chcete-li úspěšně množit krevety, měli byste jim dopřát samostatnou nádrž. To znamená, žádné další ryby, i když jsou malé a jsou považovány pro krevetky za neškodné. I rybky, které nebudou krevetkám ubližovat, je budou stresovat a sebemenší ryba si velmi ráda pochutná na čerstvě narozené maličké krevetce.

Místo ryb můžete do nádrže umístit některé z hlemýžďů.

Novinky z našeho blogu

Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
28.01.2023 Chov krevet
Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
Ať už s chovem krevetek teprve začínáte nebo jste ostříleným chovatelem, který přesně ví, co krevetky potřebují, není na škodu si připomenout nejrozší... číst celé
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
02.11.2022 O produktech
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
Pokud už se nějakou tu chvíli chovem krevetek zabýváte, pak jste možná o olšových šiškách slyšeli. A jestli ne, je nejvyšší čas si o nich něco přečíst... číst celé
Cholla wood
29.09.2022 O produktech
Cholla wood
Čím je dřevo Cholla jedinečné? Krevetky si ho zamilují! Krevetárium je vždycky čím zlepšovat a zdokonalovat. Pokud v něm tedy ještě nemáte Cholla W... číst celé
Mandlovník mořský - Catappa leaves
23.03.2020 O produktech
Mandlovník mořský - Catappa leaves
Listy Mandlovníku mořského jsou často označovány jako "vodní kondicionér“ kvůli své schopnosti měnit vodní chemii v akváriu. číst celé

 Spolupracujeme

 

Proč nakupovat u nás ?

Klademe veliký důraz na kvalitu
Široký sortiment krmiva a doplňků
Osobní přístup
Vstřícný zákaznický servis
Více možností dopravy

O nás

Ondřej Dvořák - krevetarko.cz
Mládežnická 1273
Mladá Boleslav, 293 01
IČ: 88645908
Zde není provozovna ↑

Osobní odběr je možný po předchozí domluvě na adrese:
Na Křivce 68, Praha 10, 101 00

KONTAKT
Logo
Krevetárko.cz
Copyright © 2017 krevetarko.cz | design by LUCZI WEBSITE | Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz