Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
28.01.2023 Chov krevet
Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
Ať už s chovem krevetek teprve začínáte nebo jste ostříleným chovatelem, který přesně ví, co krevetky potřebují, není na škodu si připomenout nejrozší... číst celé
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
02.11.2022 O produktech
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
Pokud už se nějakou tu chvíli chovem krevetek zabýváte, pak jste možná o olšových šiškách slyšeli. A jestli ne, je nejvyšší čas si o nich něco přečíst... číst celé
Zobrazit všechny články
Přihlásit pro odběr akcí a slev
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Chov krevet
  4. Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
28.01.2023
Chov krevet

Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách

Ať už s chovem krevetek teprve začínáte nebo jste ostříleným chovatelem, který přesně ví, co krevetky potřebují, není na škodu si připomenout nejrozšířenější mýty, které s chovem těchto vodních tvorů souvisejí. A zároveň si zopakujeme i důležitá fakta.

 

MÝTUS: Chov krevetek je mnohem těžší než chov ryb

Určitě ne. Chov krevet není složitější ani snadnější než v případě ryb. Jen jejich péči musíte věnovat trochu jinou pozornost. Navíc to nejdůležitější je, že musíte sledovat parametry vody. Krevety jsou jednoduchá stvoření s jednoduchými potřebami. A když budou uspokojeny, krevetky budou prospívat. Dopřejte jim správný substrát, krmivo,dekoraci a úkryty, a budou se mít jako v bavlnce.

 

FAKT: Krevety jsou kanibalové

Krevety jsou schopny zkonzumovat své kolegy a příbuzné, které se v akváriu nacházejí. Pokud tedy uvidíte, jak se živé krevety hemží kolem nějaké mrtvolky, už víte proč. Krevetky konzumují hlavně svlečky, čímž do sebe dostávají bohatý zdroj minerálů, který se hodí pro vývoj jejich vlastního skeletu. Občas se ale stává, že krevety sežerou i obsah skeletu, tedy samotnou krevetu. To ale ničemu nevadí. Nenechávejte však mrtvé krevety v krevetárku dlouho, mohou způsobit nárůst amoniaku.

 

MÝTUS: Krevety neřeší problém s řasami

Ano, krevety se sice živí nejrůznějšími druhy měkkých řas a částečně vám pomohou se jich zbavit, ale rozhodně nestihnou zkonzumovat veškeré řasy, které v akváriu máte. Řasy se tvoří velmi rychle.

 

50 NA 50: Krevety lze chovat v jedné nádrží společně s bettou

Stejně jako lidé i betta splendens neboli bojovnice pestrá má různou povahu. Jedna si krevet ani nevšimne, jiná po nich půjde, jak se lidově říká, jako moucha po flusu. Zkuste se držet jednoduchého pravidla – pokud je kreveta dostatečně malá na to, aby ji betta mohla pozřít, do společného akvária nepatří.

 

50 NA 50: Šneci zabíjejí krevety

Akvarijní šneci, například surmovka vražedná, obvykle krevetám neubližují. Je však nutné šnekům poskytnout dostatek potravinových zdrojů. Pokud mají hlad, jsou schopni pozřít i krevety.

 

MÝTUS: Ploštěnka žere krevety

Ploštěnky jsou malí červíci, kteří mají různé zabarvení a živí se vším možným - krmením pro ryby, šneky, šnečími vajíčky nebo jikrami i malinkými krevetami. Pro ty větší, dospělé ale žádnou hrozbu nepředstavují. Je však dobré se ploštěnek co nejrychleji zbavit. Proto raději krevety ani další živočichy příliš nepřekrmujte, jinak se vám v akváriu objeví znovu.

 

MÝTUS: Krevety ke svému rozmnožování potřebují jávský mech

Nepotřebují. Mech sice dělá pro krevetky prostředí útulnější a příjemnější, ale nutné není. Krevety se dají chovat i v neosázených nádržích. Však i ve volné přírodě krevety žijí na místech, kde roste jen velmi málo rostlin, nebo dokonce vůbec žádné.

 

MÝTUS: Krevety kladou vajíčka

Krevety vajíčka nekladou. Samička v sobě nosí vajíčka tak dlouho, dokud se nevylíhnou. Jakmile se tak stane, larvy si žijí vlastním nezávislým životem.

 

MÝTUS: Krevety žerou svá mláďata

Ale ne. Živou krevetu by kreveta nepozřela.

 

MÝTUS: Krevety se musí krmit každý den

Zakrslé krevety není zapotřebí krmit každý den. Doplňkové krmení je užitečné, ale překrmování jim škodí. Někdy dokonce vede k úhynu. Krevety doporučujeme krmit každý druhý den. Množství potravy se pak liší od velikosti krevet a jejich četnosti.

 

MÝTUS: CO2 je pro krevety škodlivý

Není. Krevety potřebují kyslík jako každý jiný živý živočich. CO2 neboli oxid uhličitý proto krevetám neubližuje, na druhou stranu příliš málo nebo naopak příliš mnoho CO2 krevetám škodí. Někteří chovatelé dokonce C02 využívají ke snížení pH vody, neboť je pak chov krevetek úspěšnější.

 

MÝTUS: Krevety potřebují jód

Dávkování jódu do akvária není nutností. Někdy může jód způsobit víc škody než užitku a mnohdy tak vede k úhynu krevetek.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 Spolupracujeme

 

Proč nakupovat u nás ?

Klademe veliký důraz na kvalitu
Široký sortiment krmiva a doplňků
Osobní přístup
Vstřícný zákaznický servis
Více možností dopravy

O nás

Ondřej Dvořák - krevetarko.cz
Mládežnická 1273
Mladá Boleslav, 293 01
IČ: 88645908
Zde není provozovna ↑

Osobní odběr je možný po předchozí domluvě na adrese:
Na Křivce 68, Praha 10, 101 00

KONTAKT
Logo
Krevetárko.cz
Copyright © 2017 krevetarko.cz | design by LUCZI WEBSITE | Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz