Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Jak chovat krevetky v akváriu
Jak chovat krevetky v akváriu

Díky správnému zařízení krevetárka a správné péči můžete předejít spoustě problémům do budoucna. Proto byste si před nákupem krevet měli dopředu zjistit všechny informace, jak o druzích krevet, tak o správné velikosti a zařízení akvária. Krevety můžete chovat v akváriích od objemu 12 litrů. Protože se ale krevety rychle rozmnožují, a protože se ve větších akváriích snadněji udržuje ekologická rovnováha než v těch menších s menším objemem, je lepší akvárium o délce 60 cm, tedy s objemem asi 50 litrů. Takové akvárium je určitě lepší řešení než například Nano akvárium s objemem 10litrů vody.

Jako spodní vrstvu do akvária nikdy nepoužívejte materiály, které do vody rozpouštějí toxické látky. Jinak vybírejte podle vlastního úsudku, jen berte v potaz, že jemný písek může způsobit problémy. Může totiž ztvrdnout tak, že kořeny rostlin nebudou moci dostatečně čerpat vodu, takže začnou odumírat a hnít a vypouštět tak jedovaté bioplyny do substrátu.
Nejlepším způsobem je použít akvarijní štěrk s velikostí zrna 2 až 4 mm. Pokud se chovu chcete opravdu věnovat, raději investujte do kvalitního štěrku, a ne do neznámých výrobků.

Dekorační předměty jako kameny nejsou v krevetárku nezbytné a mají opravdu jen dekorační význam. Pokud vybíráte, použijte pouze takové kameny, které neovlivňují kvalitu vody, která je pro krevetky zásadní. Dbejte také na to, že do měkké vody, která je pro krevety nezbytná, nedáváte žádné předměty obsahující vápenaté látky, které zvyšují tvrdost vody a Ph. V krevetárku byste nikdy neměli zapomenout na kořeny, ideální je např. kořen „Cholla wood“, na jehož povrchu žijí mikroorganismy, které jsou důležitou složkou potravy pro krevetky.

Vzhledem k tomu, že světlo může ovlivňovat chování některých druhů, měli byste dbát i na správné osvětlení. Obecně mají krevetky rády přítmí, tlumenější světlo než jasné záření.

Výběr vašich rostlin uvažte podle svého vkusu, podle intenzity osvětlení a také podle hodnot vody, tzn. podle Ph a teploty. Akvárium může být i hustě osázené, i můžete nechat v popředí dostatek volného prostoru pro pohyb. Rozhodně by vám ale v krevetárku neměl chybět mech, například Jávský mech, Taxiphyllum barbieri a další druhy jako mechové koule, Cladophora aegagrophila.

Než rostliny, zakoupené v chovatelských potřebách, umístíte do akvária, je velmi důležité je důkladně umýt. Můžou totiž obsahovat mnoho nečistot a zbytky hnojiv, které by vám akvárium znečistily.

Jedna z nejdůležitějších věcí, která vám v akváriu nemůže chybět, je filtr. Jednoduchý, levný a pro krevety ideální je vzduchový filtr. Na výběr máte mnoho modelů od různých firem. Velmi kvalitní se doporučuje značka Atman.

Když máte akvárium zařízené, měl by filtr nějakou dobu běžet a tzv. se „zajet“. Minimálně 3 týdny tedy nechte akvárium neosídlené, až pak postupně přidávejte krevety, šneky nebo ryby. Ale ne najednou, dejte akváriu čas, aby si vytvořil dostatečnou biologickou rovnováhu. Nezapomeňte z počátku pravidelně kontrolovat hladinu dusitanu, amoniaku a Ph vody.

Novinky z našeho blogu

Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
28.01.2023 Chov krevet
Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
Ať už s chovem krevetek teprve začínáte nebo jste ostříleným chovatelem, který přesně ví, co krevetky potřebují, není na škodu si připomenout nejrozší... číst celé
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
02.11.2022 O produktech
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
Pokud už se nějakou tu chvíli chovem krevetek zabýváte, pak jste možná o olšových šiškách slyšeli. A jestli ne, je nejvyšší čas si o nich něco přečíst... číst celé
Cholla wood
29.09.2022 O produktech
Cholla wood
Čím je dřevo Cholla jedinečné? Krevetky si ho zamilují! Krevetárium je vždycky čím zlepšovat a zdokonalovat. Pokud v něm tedy ještě nemáte Cholla W... číst celé
Mandlovník mořský - Catappa leaves
23.03.2020 O produktech
Mandlovník mořský - Catappa leaves
Listy Mandlovníku mořského jsou často označovány jako "vodní kondicionér“ kvůli své schopnosti měnit vodní chemii v akváriu. číst celé

 Spolupracujeme

 

Proč nakupovat u nás ?

Klademe veliký důraz na kvalitu
Široký sortiment krmiva a doplňků
Osobní přístup
Vstřícný zákaznický servis
Více možností dopravy

O nás

Ondřej Dvořák - krevetarko.cz
Mládežnická 1273
Mladá Boleslav, 293 01
IČ: 88645908
Zde není provozovna ↑

Osobní odběr je možný po předchozí domluvě na adrese:
Na Křivce 68, Praha 10, 101 00

KONTAKT
Logo
Krevetárko.cz
Copyright © 2017 krevetarko.cz | design by LUCZI WEBSITE | Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz