Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
 1. Úvod
 2. Chov krevetek, aneb jak začít:
Chov krevetek, aneb jak začít:

Budete potřebovat:

 • Akvárium (pro začátečníky doporučujeme Nano akvárium s objemem 28-50 litrů) a podložku pod něj
 • Rozdvojku s minimálně třemi výstupy
 • Přírodní substrát
 • Akvarijní štěrk čí písek černé barvy
 • Dekorace (rostliny, kamínky, kořeny…)
 • Bakteriální startér
 • Teploměr
 • Filtr
 • Osvětlení
 • A samozřejmě krevetky, šneky, rybičky a dostatek potravy pro všechny :-)

Jak na to:

1)      Nejprve umístíme akvárium na vhodné místo. Při umisťování dávejte pozor, aby akvárium stálo rovně a stabilně (musí stát na rovném povrchu). Akvárium by mělo stát na podložce a nemělo být vystaveno přímému slunci, jinak hrozí přemnožení řas a zakalení.

2)      Pokud máte akvárium správně umístěné, nasypte do něho první vrstvu – přírodní akvarijní substrát, a to do výšky přibližně 2 cm.

3)      Na vrstvu substrátu přidejte další vrstvu - akvarijní štěrk nebo písek. Ten nejprve propláchněte vodou, aby se vyplavily nečistoty způsobující zakalení. Pro krevety je vhodný pouze tmavý, ideálně černý podklad! - pokud máte substrát aktivní, vynechte krok dvě a substrát neproplachujte.

4)      Je čas umístit dekorace – kořeny, kameny, úkryty apod. Používejte ale pouze předměty určené do akvárií!

5)      Podklad máte hotový, nyní naplňte akvárium vodou přibližně do 2/3. Pro naplnění můžete použít misku s vodou, kterou položíte na dno a necháte vodu vytéct, aby se vám nerozvířila půda.

6)      Nyní můžete umístit rostliny (nepoužívejte umělé rostliny!). Nejprve je důsledně omyjte, mohou obsahovat vyší množství hnojiva a aby lépe rostly, zkraťte jejich kořínky na délku asi 1-2cm.  Rostliny umisťujte podle velikosti – větší dozadu, menší dopředu. Pro krevetky můžeme doporučit hlavně různé druhy mechů.

7)      V dalším kroku přidejte do akvária veškerou techniku (teploměr, osvětlení, filtr). Nejméně budou překážet v pravém a levém zadním rohu. Ideální teplota pro krevetky záleží na vámi chovaném druhu.

8)      Už máte skoro hotovo. Dolejte akvárium vodou, nechejte ale volný okraj přibližně 2 cm. Přístroje uveďte do chodu.

9)      Nyní můžete aplikovat bakteriální startér, který se postará o biologickou rovnováhu. Tento přípravěk není důležité použít, pouze tím urychlíte zaběhnutí akvária.

10)  Teď už zbývá jenom čekat, a to minimálně 3 týdny, než se biologický cyklus správně rozběhne. Po tuto dobu ještě přidávejte biologický startér do vody, dbejte na dávkování uvedené na přípravku. Důležitá je také častější výměna části vody.

11)  Po třech týdnech je čas na kontrolu vody. Důležité jsou pro nás hodnoty Ph a dusitanu. Ph by mělo být pro chov krevet mezi 6,5-8,0 pH (Záleží na chovaném druhu) a hodnota dusitanu na nule. Pokud je ale jeho hodnota kolem 1, musíte vyčkat, dokud opravdu neklesne na požadovanou hodnotu.

12)  Pokud máte všechny hodnoty správné, můžete konečně umístit první zvířátka. Neumisťujte ale všechny naráz, postupujte popořádku. Ideálně umístěte nejprve  2-3 šneky a sledujte, jak reagují. Denně kontrolujte hodnoty vody, především sledujte dusitan, jehož hodnota může po umístění zvířat stoupat. Pokud je vše v pořádku, můžete po několika dnech umístit krevetky. Pokud jste začátečníci, doporučujeme začít přibližně s 10 krevetkami.

13)  Pro správnou péči o obyvatele akvária byste měli pravidelně každý týden měnit přibližně 30% 24hodin odstáté vody a a minimálně jednou týdně kontrolovat hodnoty vody. Rozhodně doporučujeme také filtr, protože ten vám sebere nečistoty zdola akvária, kde se usazují fosfáty a dusičnany a bakterie v něm se starají o rovnováhu v akváriu. Filtr čistěte po výměně vody a VŽDY ho vyperte pouze v odsáté akvarijní vodě. NIKDY v čisté tekoucí vodě.

 

A nyní máte hotovo! Tak hodně štěstí :-)

Novinky z našeho blogu

Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
28.01.2023 Chov krevet
Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
Ať už s chovem krevetek teprve začínáte nebo jste ostříleným chovatelem, který přesně ví, co krevetky potřebují, není na škodu si připomenout nejrozší... číst celé
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
02.11.2022 O produktech
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
Pokud už se nějakou tu chvíli chovem krevetek zabýváte, pak jste možná o olšových šiškách slyšeli. A jestli ne, je nejvyšší čas si o nich něco přečíst... číst celé
Cholla wood
29.09.2022 O produktech
Cholla wood
Čím je dřevo Cholla jedinečné? Krevetky si ho zamilují! Krevetárium je vždycky čím zlepšovat a zdokonalovat. Pokud v něm tedy ještě nemáte Cholla W... číst celé
Mandlovník mořský - Catappa leaves
23.03.2020 O produktech
Mandlovník mořský - Catappa leaves
Listy Mandlovníku mořského jsou často označovány jako "vodní kondicionér“ kvůli své schopnosti měnit vodní chemii v akváriu. číst celé

 Spolupracujeme

 

Proč nakupovat u nás ?

Klademe veliký důraz na kvalitu
Široký sortiment krmiva a doplňků
Osobní přístup
Vstřícný zákaznický servis
Více možností dopravy

O nás

Ondřej Dvořák - krevetarko.cz
Mládežnická 1273
Mladá Boleslav, 293 01
IČ: 88645908
Zde není provozovna ↑

Osobní odběr je možný po předchozí domluvě na adrese:
Na Křivce 68, Praha 10, 101 00

KONTAKT
Logo
Krevetárko.cz
Copyright © 2017 krevetarko.cz | design by LUCZI WEBSITE | Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz