Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
28.01.2023 Chov krevet
Největší mýty a fakta o sladkovodních krevetkách
Ať už s chovem krevetek teprve začínáte nebo jste ostříleným chovatelem, který přesně ví, co krevetky potřebují, není na škodu si připomenout nejrozší... číst celé
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
02.11.2022 O produktech
Udělejte krevetkám radost olšovými šiškami
Pokud už se nějakou tu chvíli chovem krevetek zabýváte, pak jste možná o olšových šiškách slyšeli. A jestli ne, je nejvyšší čas si o nich něco přečíst... číst celé
Zobrazit všechny články
Přihlásit pro odběr akcí a slev
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Chov krevet
  4. Šnek není škůdce ale pomocník
15.03.2020
Chov krevet

Šnek není škůdce ale pomocník

Šnek rozhodně není škůdce, jak si mnoho chovatelů krevetek může nesprávně myslet. Přítomnost šneků se významně podílí na udržení biologické rovnováhy v akváriu. Aby se krevetám v krevetáriu dobře dařilo, musí mít prostředí přímo na míru. Což znamená, že jsou v něm potřeba také prospěšné bakterie. Šneci v nádrži vytvoří odpad, který pomůže bakteriím nejen přežít, ale dál se i rozrůstat. Šneci svou přítomností krevetám přirozené zajistí biologickou rovnováhu v nádrži a to s vaší minimální pomocí. Jsou skvělými pomocníky už od samotného počátku chovu krevetek, kdy zatím vaši nádrž pro krevetky připravujete. Jejich benefitů tak můžete využít hned od samého prvopočátku. 

Šneci jsou užiteční z mnoha důvodů

V substrátu se časem může a také bude hromadit plyn. Rozkládající se potrava ho produkuje a jednou za čas dojde k jeho uvolnění. Pro krevety je přítomnost plynu velmi toxická. Pokud máte v akváriu šneky, je problém vyřešen. Tím, jak se šneci v substrátu pohybují, tak ho vlastně převrací a kypří. Tím uvolňují plyn postupně a nedochází trak ke vzniku plynových kapes v substrátu, ve kterých by se jinak plyn nekontrolovaně hromadil. Přirozenou cestou tak předchází k hromadění toxicity a dělají doslova medvědí práci.  
Levatky, kružníci, okružáci i piskořky jsou skvělé pro boj s řasami, je možné je využít i na příkrm krevetek a pomohou i s kypřením dna.

Jak na nekontrolovatelné přemnožení šneků 

Jak postupovat, aby se nakonec nestali právě šneci pány vašeho akvária? Není třeba obávat se jejich nekontrolovatelného přemnožení, chce to ale důsledně dodržovat jednoduchou zásadu. Nedávat krevetkám víc potravy, než potřebují. Šneci totiž zkonzumují veškerou potravu, která po krevetkách zbude. Čím více jí bude, tím více podpoříte jejich nežádoucí přemnožení. 

Šneky můžete využít i jako potravu

Pokud by se tak stalo, ze zkušenosti je možné využít část šneků jako potravu pro krevety. Zní to možná trochu brutálně, ale řada chovatelů šnečky rozdrtí a nabídne krevetám jako zpestření stravy. 
Hlavní zásada tedy zní – nepřekrmujte krevety, zabráníte tak přemnožení šneků.

Tím výhody nekončí

A ještě jedna věc, která pochází přímo ze šneků, prospívá krevetkám. Šnečí trus obsahuje bakterie, které prospívají trávicímu systému krevetek. Jejich vzájemná symbióza je proto dokonalá.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 



Spolupracujeme

 





Proč nakupovat u nás ?

Klademe veliký důraz na kvalitu
Široký sortiment krmiva a doplňků
Osobní přístup
Vstřícný zákaznický servis
Více možností dopravy

O nás

Ondřej Dvořák - krevetarko.cz
Mládežnická 1273
Mladá Boleslav, 293 01
IČ: 88645908
Zde není provozovna ↑

Osobní odběr je možný po předchozí domluvě na adrese:
Na Křivce 68, Praha 10, 101 00

KONTAKT
Logo
Krevetárko.cz
Copyright © 2017 krevetarko.cz | design by LUCZI WEBSITE | Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz